جستجو
26/بهمن/1394
13:26
17/اسفند/1392
پربيننده ترين ها
خبر
فيلم
تصوير
صفحه عكس
صفحه ويديو

معاون علمی ریاست جمهوری خبر داد:

پرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومانی برای شرکت‌های دانش بنیان

سورنا ستاری از پرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومانی به شرکت‌های دانش بنیان به منظور تجاری سازی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار سینانیوز، سورنا ستاری، معاون علمی ریاست جمهوری در نشست تولیدکنندگان مواد اولیه دارویی کشور که صبح امر. وز با حضور وزیر بهداشت برگزار شد با اشاره به ارتباط معاونت علمی با سه بخش از حوزه درمان گفت: «در حوزه ساخت داروهای جدید و تجاری سازی دارو این قابلیت وجود دارد کمک‌های بلاعوض و وام‌های کم بهره فراهم کنیم.»

وی در ادامه به بخش تجاری سازی اشاره کرد و افزود: «در این حوزه شرکت‌های دانش بنیان مطرح می‌شوند در همین راستا صندوق نوآوری شکوفایی راه‌اندازی شده است به طوری که قبل از سال وام ده شرکت پرداخت خواهد شد.»

به گفته وی، پیش‌بینی می‌شود سال آینده بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی برای صندوق نوآوری شکوفایی اختصاص داده شود.

ستاری از ایجاد خطوط ارتباطی مناسبی با برخی از بانک‌ها با سود پایین خبر داد و گفت: «برای شرکت‌های دانش بنیان به منظور تجاری سازی در نظر داریم وام‌هایی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان را به راحتی در اختیارشان قرار دهیم.»

وی همچنین از ایجاد ستاد گیاهان دارویی نیز در معاونت علمی و فناوری برای تجاری‌سازی داروهای گیاهی و مواد اولیه دارویی خبر داد.

معاون علمی رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه فناوری به تمام بودجه دستگاه‌ها نیاز داریم افزود: «بودجه معاون فناوری صرف موارد طرح‌های کلان ملی خواهد شد. خوشبختانه این معاونت انعطاف پذیری لازم برای انجام عملیاتی تصمیمات را دارد.»
كليد واژه‌ها
موضوعات مرتبط


نظر به اين مطلب
نام (اختياري)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما
لطفا عدد مورد نظر را وارد نماييد
گزيده